24ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορού & Μουσικής «Ελένη Λιμιάτη» – 6 έως 8/7 Ζευγολατιό Κορινθίας
Παρασκευή 6 Ιουλίου: Παρουσίαση τμημάτων Στέγης (Μπαλέτο, Σύγχρονο, LATIN, ΧΙΠ ΧΟΠ) και των χορευτικών ομάδων από το εξωτερικό (Γεωργία & Ρουμανία).
Σάββατο 7 Ιουλίου: Παραδοσιακοί χοροί από διαφορετικές περιοχές της Ελλάδας! Το πρόγραμμα θα συνοδευτεί από ζωντανή ορχήστρα με τους: Μιχάλη Κυπριανού (κλαρίνο),
Ελένη Παπαπροκοπίου (Λαούτο-τραγούδι), Θάνο Κώτση (τραγούδι) & Γιάννη Οικονόμου (βιολί).
Κυριακή 8 Ιουλίου: Καλεσμένος για το πρόγραμμα της Πνευματικής Στέγης ο Δημήτρης Μπάκος (Γκάιντα). Τα υπόλοιπα Συγκροτήματα θα συνοδεύσει η Ζωντανή Ορχήστρα Παραδοσιακών τραγουδιών από το Ίδρυμα Ζήση, η οποία θα συνεχίσει την βραδιά με παραδοσιακή μουσική για όλους τους καλεσμένους μας.
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
Ελάτε να διασκεδάσουμε όλοι μαζί!
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
Αφήστε ένα σχόλιο