SUPER LEAGUE : Προεόρτια τίτλου ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα - Οι άλλοι νικητές ήταν οι Ολυμπιακός, ΑΕΚ, Ατρόμητος, ΠΑΟ, Πανιώνιος, ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ 3-0 : Προεόρτια τίτλου είχαμε την 27η αγωνιστική στην Τούμπα για τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης με τριάρα στο κατάμεστο στάδιο. Ήταν ακόμα ένα βήμα για την φετινή κατάσταση του Πρωταθλήματος από τον αήττητο ΠΑΟΚ, που νίκησε κατά κράτος τη Λαμία σε ένα ξέσπασμα ενθουσιασμού στην κερκίδα. Τα γκολ πέτυχαν με τον Ενρίκε να παίρνει την μπάλα από τον Μοράλες και με δυνατό σουτ να ανοίγει το σκόρ σε 1-0 στο 34΄. Τα άλλα δύο γκολ οι Σάχοφ 78΄και ο ίδιος παίκτης στο 83΄…

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-5 : Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν καταιγίδα από το Αγρίνιο και σάρωσε κυριολεκτικά τον γηπεδούχο με σκορ 5-0. Με τη νίκη και το τρίποντο αυτό εξασφάλισε το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιος Λίγκ. Τα γκολ οι Μασούρας 9΄, Χασάν 50΄, Γκιλέρμε 61΄, Καμαρά 70΄και Ελαμπντελοουί στο τελευταίο δεκάλεπτο …

ΞΑΝΘΗ – ΑΕΚ 1-3 : Η ΑΕΚ, αν και έχανε στο πρώτο ημίχρονο ανέβασε στροφές στην επανάληψη και με τρία γκολ «καθάρισε» την Ξάνθη στο γήπεδό της. Τα γκολ οι Κάστρο 33΄και Οικονόμου 68΄, Πόνσε 70΄, Μπογέ στο 92΄…

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ 1-0 : Ο Ατρόμητος Αθηνών χωρίς να παίξει ζωντανό παιχνίδι, αλλά στο ριλαντί νίκησε τον Απόλλωνα με σκορ 1-0. Με την νίκη αυτή και το τρίποντο παραμένει για την ώρα μόνος στην 4η θέση της βαθμολογίας. Το γκολ ο Κιβρακίδης 14΄…

ΠΑΟ – ΑΡΗΣ 2-0 : Ο Παναθηναϊκός στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ επικράτησε δίκαια και καθαρά του Άρη Θεσσαλονίκης με σκορ 2-0. Είχε λύσεις σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και καθάρισε για πάρτι του με δύο υπέροχα γκολ από τον Δώνη 67΄και Ινσούα 76΄. Ο ΑΡΗΣ και ο ΠΑΟ διεκδικούν πλέον την 5η θέση…

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ 1-0 : Με δυσκολία ο Πανιώνιος πήρε την νίκη από την μαχητική Λάρισα με σκορ 1-0 απέφυγε τα δύσκολα και φόρτωσε στην αντίπαλη ομάδα το άγχος του υποβιβασμού δεδομένης της βαθμολογίας, τριών ακόμη αγώνων και μείωσης των ομάδων της SUPER LEAGUE σε 12 και 16. Το γκολ ο Μαξίμοβιτς 17΄…

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0 – 0 : Η ομάδα της Πελοποννήσου βρίσκεται στα όρια του κινδύνου υποβιβασμού και έχει ακόμη μόνο τρεις αγώνες για να την αποφύγει. Θα το πετύχει, όταν πρόκειται να ισχύσει Πρωτάθλημα από τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο για 14 ομάδες; Ιδού η απορία..
ΟΦΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1 – 0 : Ο ΟΦΗ πάλαιψε ισοδύναμα τον ΠΑΣ Γίαννινα και είχε την τύχη με το μέρος του , αφού ο Βαζ έδωσε στο 20΄ το γκολ μιας πύρειας νίκης .Μείωσε τη διαφορά από τους Ηπειρώτες στον ένα βαθμό και αχνοβλέπει ελπίδα σωτηρίας.