Header Ads

ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΑΚΑΠΟΥΛΚΟ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

Ασταμάτητος ο Τσιτσιπάς! Νίκησε τον Αλιασίμ και πέρασε στα ημιτελικά του Ακαπούλκο

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε 2-1 σετ του Φίλιξ Οζέ Αλιασίμ και πήρε την πρόκριση για τους «4» του Abierto Mexicano Telcel.

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος νίκησε τον Φίλιξ Οζέ Αλιασίμ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Ακαπούλκο.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός, καθώς διήρκησε 2 ώρες και 3 λεπτά, με τον Έλληνα τενίστα να επικρατεί με 7-5, 4-6, 6-3 του 20χρονου Καναδού, Νο.18 της παγκόσμιας κατάταξης.

Παρά το γεγονός ότι ο Φίλιξ έβαλε δύσκολα στον Τσιτσιπά στο δεύτερο σετ, ο Έλληνας πρωταθλητής είχε τη δύναμη να επιστρέψει και να πάρει τη νίκη στο τρίτο σετ.

Ο Τσιτσιπάς περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στα ημιτελικά του Abierto Mexicano Telcel, ο οποίος θα προκύψει από τον αγώνα ανάμεσα στον Ιταλό Λορέντζο Μουζέτι και τον Βούλγαρο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ.