HANDBALL: ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ φ.1715

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ HANDBALL A2

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΡΙΘΗΚΕ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ

Σπουδαίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε για την 2η αγωνιστική της Ά2 handball στο κλειστό Γυμναστήριο Γ.Γαλανόπουλος στο Λουτράκι μεταξύ του Ποσειδώνα Λουτρακίου και του Λεωνίδα Άγ. Άνάργυρων. Η ομάδα του Λουτρακίου πανηγύρισε την 1η νίκη με 26-24, ενώ ο Λεωνίδας υπέστη την 2η ήττα του.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους βρίσκοντας να προηγούνται στο 6-1 στο 12’ . Η ομάδα του Λουτρακίου συνέχισε το καλό momento σε άμυνα και επίθεση κλείνοντας το Ά’ ημίχρονο 13- 9 υπερ του.

Το Β΄ ημίχρονο δεν προμήνυε την εξέλιξη του 1ο μέρους. Η ομάδα του Άλ. Κουτελίδα κλειδώνοντας τα ατού του γηπεδούχου με γρανιτένια άμυνα προηγήθηκε (σερί 5-0) 13-14 στο 37’. Η συνέχεια του ματς ήταν για σκληρά νεύρα χωρίς καμία ομάδα να ξεφεύγει στο σκορ. Το ματς κρίθηκε στα τελευταία λεπτά με την ομάδα του Λουτρακίου έχοντας σε κατάπληκτη ημέρα τον Άικατερίνη (να σκοράρει σε δυο ισάριθμες επιθέσεις με παίκτη παραπάνω και με συνάρτηση την απόκρουση σε πέναλτι του Χαραλαμπάκη στο Παρασχή, να παίρνει την νίκη 2624.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΆΚΙΟΥ – ΆΟ ΛΕΩΝΙΔΆΣ 26-24

Τα πεντάλεπτα: 2-1,5-1,7-3,9-5,11-6,13-9 (σκορ ημιχρόνου), 13-13,15-15,18-17,21-20,22-22,26-24(Τελικό)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Χατζηκωνσταντίνου Κ.): Καραβάς, Άικατερίνης 6 , Γκίκας 1, Κάπης, Τυφτικίδης 1, Χαραλαμάκης, Καραβάς, Τέρζης, Δώδας, Τσιέλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 1, Χατζηκωνσταντίνου Ά. 7, Παλαιολόγος, Βασιλειαδης 8, Ρουμελίωτης 2.

Ά.Ο Λεωνίδας (Κοτελίδας Άλ.): Σακαλόγλου, Κουσκουλιανός 4, Μελίσσης 3, Παράσχης 1 , Τσαγκούλης 5, Μουλιάτος 3, , Δημουλινός, Σοφικίτης, Τσέλος 1, Μάγκος, Γκίκας, , Θάνος 2, Μαραγκάκης , Άργυριάδης 3, Βαμβακούσης 2, Γαραντωνάκης.

Διαιτητές: Χρόνης - Άβράμης,

Πέναλτι: 2/2, 3/1, Δίλεπτα: 4-2