ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ φ.1679

SUPER LEAGUE 1
21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ 1-0: Με την κατακραυγή χιλιάδων οπαδών του για κακή εμφάνιση των παικτών του κατά τη διάρκεια του Α΄ ημίχρονου εντός έδρας αγώνα με Βόλο, κατόρθωσε να νικήσει τους φιλοξενούμενους στο 59΄ με εύστοχο πέναλτι από ανατροπή τον Λημνιού στην περιοχή, που κτύπησε ο Βερείνια κάνοντας το τελικό σκορ 10. Πέρασε ο ΠΑΟΚ στην 1η θέση και αναμένονται αποφάσεις για την τύχη του στην επιτροπή επαγγελματικού ποδοσφαίρου…
   ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0: Οι αιώνιοι αντίπαλοι ΑΕΚ και Ολυμπιακός κόλλησαν στο 0-0 και στα δυο ημίχρονα στην 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 . Οι δύο επιθέσεις βρέθηκαν απέναντι σε αμυντικό τείχος και είχαν αφλογιστία σε έναν αγώνα, που τα έδωσε όλα στον δεύτερο ΠΑΟΚ, που πέρασε μπροστά κι΄ έμεινε πρώτος, αλλά με προβλήματα παραμονής, από τον κίνδυνο υποβιβασμού μαζί με την Ξάνθη.
   ΞΑΝΘΗ – ΟΦΗ 2-2: Ποδοσφαιρικό θέαμα απήλαυσαν οι ποδοσφαιρόφιλοι με χορταστικό αριθμό τερμάτων που τους κράτησε το ενδιαφέρον από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό με τελικό αποτέλεσμα ισόπαλο, αφού Ξάνθη –ΟΦΗ ήλθαν 2-2. Ο χορός των γκολ άρχισε στο 38΄με τον φιλοξενούμενο Φιγκειρέδο να κάνει το 0-1 μέχρι το καυτό τελευταίο, που στο 84΄ο Φοσέ ισοφάρισε σε 1-1, στο 87΄ο Φιγκειρέδο έβαλε πάλι μπροστά τον ΟΦΗ με 1-2 για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι πάλι με τον Φοσέ στο 90΄+ 2΄σε 2-2…
   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-0: Ο Πανιώνιος μετά από ένα σερί οκτώ ηττών κατάφερε να νικήσει τον Ατρόμητο Αθηνών με σκορ 1-0, που πέτυχε στο 76΄ο Σταυρόπουλος με κεφαλιά. Είχε προηγηθεί στο 61΄γκολ του Ρέντζου, που ακυρώθηκε μετά από 7 λεπτά διαβουλεύσεων από το VAR, ως οφ σαιτ…
   ΛΑΜΙΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1: Οι δύο ομάδες, της Λαμίας και της Τρίπολης κόλλησαν στο ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 και μοιράστηκαν με βαριά καρδιά τους δυο βαθμούς που τους καθηλώνουν στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού… ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΟ 0-2: Ο Παναθηναϊκός πιστοποίησε για τέταρτη συνεχόμενη φορά την ανοδική του πορεία στη φετινή ποδοσφαιρική περίοδο με την καθαρή νίκη του στη Λάρισα – ΠΑΟ 0-2. Τα γκολ σημείωσαν στο 24΄ο Χατζηγιοβάνης με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και ο Μπουζούκη στο 90΄. Ο πρώτος έχασε και άλλο ένα πέναλτι στο 28΄του αγώνα…
   ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ 2-0: Ο Παναιτωλικός «καθάρισε» στο Αγρίνιο τον υποτονικό Άρη με τον Ντάουντα στο 42΄ να στέλνει στα δίκτυα του Άρη που ακυρώθηκε ως οφ σαιτ . Στο 58΄ο Ρόσα έγινε κάτοχος της μπάλας μετά; από απόκρουση κόρνερ και με ισχυρό σουτ άνοιξε το σκορ Αγρίνιο –Άρης 1-0, ενώ στο 73΄από τον Δυναμικό Ρόσα το σκορ έγινε 2-0…