HANDBALL - A2 : ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρα­κίου στη Σαλαμίνα με 23-24 με αντίπαλο την Τοπική Ομάδα τον Α.Ο. ΤΕΛΑΜΩΝ. Ουσιαστικά αυτή η νίκη εδραίωσε την ομάδα του Λουτρακίου στην 3η θέση πίσω από Ιωνικό και Βριλήσσια και ουσιαστικά βλέπει αισιόδοξα τα play offs. Αντί­θετα με την ομάδα της Σαλαμίνας να δέχεται την τέταρτη (4) ήττα της στο πρωτάθλημα μένοντας στου 7 βαθμούς και στη 6η θέση της βαθμολογίας.
Αγωνιστικά, ο φιλοξενούμενος ξεκίνησε δυνατά το ματς κρατώντας ένα σταθερό προβάδισα 3-4 τερμάτων με σκορ 6-10 στο 16΄. Στη συνεχεία η Σαλαμίνα ανέβασε ρυθμούς μει­ώνοντας στα 2 τέρματα με σκορ13-15, που ήταν και το σκορ του Ημιχρόνου.
Στη επανάληψη το ματς ήταν για γερά νεύρα με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ με τον φιλοξενούμενο να έχει ισχνή υπεροχή. Τα τελευταία 5 λεπτά του παιχνιδιού έ­μελλε να είναι και τα ποιο συναρπαστικά του παιχνιδιού. με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου στο 55’ να έχει προηγηθεί με 4 τέρματα (18-22), να δέχεται 2 δίλεπτα με Δημητρόπουλο και Χατζηκωνσταντίνου (προπονητής) μένοντας με 4 παίκτες γη­πέδου. Η Σαλαμίνα εκμεταλλευόμενη την αριθμητική της υ­περοχή, μείωνε τη διάφορα, αλλά ο Ποσειδώνας σκόραρε με τυφτικιδη και Γραμματικοπουλο στις 2 από τις τρεις επιθέσεις του , διαμορφώνοντας το τελικό 23-24 υπέρ του.
Κορυφαίοι για τον φιλοξενούμενο ήταν ο Βασιλειάδης και Γραμματικοπουλος με 8 τέρματα , ενώ για τον φιλοξενούμε­νο ο Δίπλαρος με 7 τέρματα.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : 23-24

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 5-6, 6-9,9-12, 10-14, 13-15 (ημχ.) .

15-16, 16-16, 17-17, 18-20, 18-22, 23-24 (Τελ.) .

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογε­ώργιος, Αικατερίνης 3, Γκίκας, Δημητρόπουλος 1, Τυφτικίδης 3, Χαραλαμπάκης, Σταματίου, Γραμματικόπουλος 8, Κουτσό­πουλος, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 8, Ρουμελιώτης 1.

Διαιτητές: Τσάμος–Καρυδάκης, Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 1/2-4/4